Detail aktuality

15.06.2012 - Rodiče s malými dětmi doma sedět nemusí

Léto nám již klepe na dveře a slunečné počasí přímo vybízí k tomu vzít rodinu a vyrazit na výlet. Ale kam? Tipů na výlety v Moravskoslezském kraji je nespočet. Cílem může být třeba ostravská vyhlídková věž Nové radnice, která patří k zajímavým turistickým atrakcím města. Co ale největší radniční budova v republice může nabídnout třeba rodičům s dětmi a jak je přizpůsobena specifickým potřebám nejmenších návštěvníků?

Ostravská radnice je se svou výškou 85,6 metrů nejvyšší radniční vyhlídkovou věží v celé republice. Z vyhlídkové terasy, která se nachází ve výšce 72 metrů, je za příznivého počasí rozhled až k pohořím Beskyd a Jeseníků, na Opavsko i do nedalekého Polska. Především však poskytuje výhled na celou Ostravu plnou zeleně a návštěvníci vyhlídkové věže tak mají celé město jako dlani.

V sousedství radnice se rozprostírají Komenského sady, které jsou oblíbeným cílem pro procházky s dětmi. Nachází se zde dětský areál, ve kterém se mohou děti pořádně vydovádět. K dispozici mají houpačky, lanové dráhy, prolézačky, pískoviště s domečky, houpací sítě, kolotoče a jiné atrakce. V rámci areálu je také vnitřní hrací koutek se spoustou hraček, skákacími míči, prolézačkami a klouzačkou, takže i ve dnech, kdy počasí nepřeje venkovní zábavě, si děti přijdou na své.

Výšlap na Prašivou lze považovat za méně náročný, jelikož její vrchol se nachází pouze ve výšce
706 m.n.m. Součástí architektonicky zajímavé dřevěnice na vrcholu Prašivé je i rozhledna, ze které je daleký výhled až k Lysé Hoře, Ondřejníku, Radhošti a na těšínskou část Beskyd. Poblíž chaty se také nachází dřevěný kostel sv. Antonína. 

Zajímavé místo, které zaujme malé i velké, je i v poněkud odlehlém Jiříkově na Bruntálsku. Tamní Pradědova galerie U Halouzků ohromí své návštěvníky například čtyřmi sty padesáti vyřezávanými sochami zvířátek či betlémem s figurkami v životní velikosti.

Reportáž

 

ROP Moravskoslezsko


Archiv aktualit | Zpět
Anketa
Zaměstnali byste ve svém zařízení proškoleného vozíčkáře jako odborného poradce pro debarierizaci a komunikaci s klienty se specifickými potřebami?
Umístění výseče – druh postižení
Barva výseče – vhodnost objektu pro dané postižení
vyhovuje
z části vyhovuje
nevyhovuje
ESF

Moravskoslezský kraj


Mediální partneři:
 

ČRo Ostrava


AHCR