Detail aktuality

01.10.2014 - Cestování na Slovensku

Projekt Cestování bez bariér – V květnu jsme Vám slíbili uveřejnění  slovenských turistických atraktivit monitorovaných v regionu Turiec (Žilinský kraj). Nyní můžete v sekci „Cíle a trasy“ nalézt tři nové cíle a trasu z této turisticky velmi oblíbené destinace na Slovensku. Nachází se zde Muzeum slovenskej dediny, které je obdobou skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. V obci Blatnica najdete Muzeum Karla Plicky věnované památce tohoto významného českého fotografa, filmaře, etnografa, folkloristy a pedagoga. Na vápencovém hřebeni, pouze dva kilometry severně od stejnojmenné obce stojí Blatnický hrad, který vznikl ve 13. století na ochranu obchodní cesty z Nitry k Baltu. Můžete se projít lázeňskou trasou v Turčianských Teplicích, cestou ochutnat pitnou minerální vodu přímo ze zdroje a posedět na neobvykle umělecky zpracovaných lavičkách. Kromě toho si pro Vás realizátoři projektu připravili tip na první československý výlet „Honba za prameny“. A proč právě takový název? To se dozvíte po jeho přečtení po kliknutí na tento odkaz.

 

Projekt je spolufinancován z Programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Slovenská republika, Fondu mikroprojektů. Realizátorem projektu je Občanské sdružení Trianon.Archiv aktualit | Zpět
Anketa
Zaměstnali byste ve svém zařízení proškoleného vozíčkáře jako odborného poradce pro debarierizaci a komunikaci s klienty se specifickými potřebami?
Umístění výseče – druh postižení
Barva výseče – vhodnost objektu pro dané postižení
vyhovuje
z části vyhovuje
nevyhovuje
ESF

Moravskoslezský kraj


Mediální partneři:
 

ČRo Ostrava


AHCR