Detail aktuality

24.05.2013 - Těšínské Slezsko mezi nejlepšími Evropskými excelentními destinacemi 2013

Letošním tématem soutěže, do níž je zapojeno přes dvacet evropských zemí, je Cestování bez bariér. Těšínské Slezsko se do projektu přihlásilo s projektem „Sociální observatoř – Jedemetaky.cz“.

Do finále se spolu s Těšínským Slezskem probojovaly ještě destinace České Švýcarsko s produktem „Českosaské Švýcarsko bezbariérové“, Krkonoše s produktem „Krkonoše bez bariér“, Orlické hory a Podorlicko s produktem „Orlické hory pro všechny“ a právě vítězné Lipno s projektem „Lipno bez bariér“.

Výjimečnost destinace „Těšínské Slezsko“ je postavena především na svébytném „gorolském folklóru“ tradiční architektuře, gastronomii a také na odstraňování bariér v cestovním ruchu, říká destinační manažer pro Těšínské Slezsko Petr Kolčárek

„Těšínské Slezsko je velice aktivní destinací, která dlouhodobě na poli bezbariérového cestování pracuje a stala se také pomyslným lídrem v ČR v oblasti tvorby metodik hodnocení bezbariérovosti, a to jak ubytovacích a stravovacích objektů, tak i samotných turistických cílů“ okomentoval výsledky soutěže náměstek Moravskoslezského kraje Ivan Strachoň.

Nejde přitom o úspěch pouze Těšínského Slezska, ale celé oblasti Moravskoslezského kraje uvedla Kamila Krečmerová, ředitelka Klastru cestovního ruchu Moravskoslezského kraje. Dále dodala, že je to další důkaz toho, že spolupráce se opravdu vyplácí. Tento úspěch je dán spoluprací turistické oblasti Těšínské Slezsko, kterou zastupuje Regionální rada Třinec,  KLACRu, Kazuistu a v neposlední řadě Moravskoslezského kraje. Náš kraj je čím dál zajímavějším místem pro návštěvníky z jiných regionů České republiky, ale stejně tak ze zahraničí, především z Polska a Slovenska a umístění mezi pěticí těch absolutně nejlepších v ČR je nádherným výsledkem naší spolupráce, řekla Kamila Krečmerová.

Všech 15 destinací zapojených do soutěže hodnotila porota složená ze zástupců agentury CzechTourism, Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva životního prostředí, Asociace turistických regionů ČR, Pražské organizace vozíčkářů a Centra Paraple. Finálovou pětku posuzovala přímo v terénu.

 „Soutěž EDEN znovu potvrdila, jak bohatý je potenciál regionů České republiky. Doufám, že se přihlášené projekty stanou inspirací i pro ostatní, protože možnosti pro turismus, které nám naše země nabízí, stále ještě neumíme úplně využít,“ řeklAleš Hozdecký, ředitel odboru Cestovního ruchu Ministerstva pro místní rozvoj.

Ceny byly vítězi a finalistům předány na slavnostním ceremoniálu ve Škoda auto muzeu v Mladé Boleslavi. Lipno svým vítězstvím získalo 400 tisíc korun od Ministerstva pro místní rozvoj na podporu svých marketingových aktivit a možnost užívání prestižního loga EDEN. Evropská komise natočí o destinaci spot a agentura CzechTourism jí zajistí účast na domácím či zahraničním veletrhu dle jejího vlastního výběru. CzechTourism Lipno také mediálně podpoří. V září se Lipno představí s národními vítězi z ostatních zemí v Bruselu v rámci Světového dne cestovního ruchu. Všichni finalisté mají dále možnost stát se součástí mezinárodní sítě EDEN, kde si destinace vzájemně předávají své nejlepší zkušenosti.

 

Vzhledem k vysoké kvalitě přihlášek se porota rozhodla udělit také 3 speciální ceny za osobní přínos k odstraňování Bariér v cestovním ruchu. Oceněni byli:

Zuzana Kolářová, projektová manažerka projektu „Lipno bez bariér“

Aleš Černohous, autor zmapování bezbariérových stezek v Českém Švýcarsku

Michal Skalka, KRNAP, autor zmapování bezbariérových stezek v Krkonoších

 

 

Více informací:

Petr Kolčárek

Destinační manažer to Těšínské Slezsko

Regionální rada Třinec

Tel.: 605 297 428

E-mail: management@tesinskeslezsko.cz

www.tesinskeslezsko.cz

www.jedemetaky.cz

 

nebo

 

RNDr. Kamila Krečmerová, MBA

ředitelka KLACR, o.s.

Moravskoslezský klastr cestovního ruchu

Na Jízdárně 7

702 00 Ostrava

Czech republic

mob. +420 777 990 061, tel. + 420 595 691 265 

e-mail.: krecmerova@klacr.cz

www.klacr.cz


Archiv aktualit | Zpt
Anketa
Zaměstnali byste ve svém zařízení proškoleného vozíčkáře jako odborného poradce pro debarierizaci a komunikaci s klienty se specifickými potřebami?
Umístění výseče – druh postižení
Barva výseče – vhodnost objektu pro dané postižení
vyhovuje
z části vyhovuje
nevyhovuje
ESF

Moravskoslezský kraj


Mediální partneři:
 

ČRo Ostrava


AHCR