Detail aktuality

24.03.2008 - Eurokomisař Špidla v Ostravě

21. března se v Ostravě na Vysoké škole Báňské sešel se zástupci projektu Beskydy pro všechny Vladimír Špidla, eurokomisař pro zaměstnanost, sociální záležitosti a rovné příležitosti. Manažerka projektu Jarmila Šagátová a Jaroslav Dembinný z partnerské organizace OS Trianon mu představili projekt, který usiluje o odstraňování bariér ve veřejném prostoru a přispívá tak k vytváření rovných příležitostí pro všechny. Komisaře zaujal zejména vytvořený certifikační systém pro turistická zařízení hodnotící jejich dostupnost pro zrakově, sluchově a pohybově postižené. „Certifikační systém Bez bariér se může stát základem hodnocení dostupnosti turistických cílů a objektů pro zdravotně postižené v celé České republice. Naším cílem je rozšířit náš systém, který nyní hodnotí pouze turistická zařízení, o turistické cíle a značení. Navíc chceme, aby byl provázaný s cesrtifikačními systémy ostatních evropských států,“ uvedla na schůzce Šagátová. „Aby se nám podařilo toho dosáhnout, potřebujeme navázat hlubší spolupráci se souvisejícími institucemi, orgány státní správy a politiky, dodala Šagátová.
ČR čeká role předsednické země v Evropské unii. Během nadcházejícího půlroku se bude dění na půdě EU řídit heslem „Evropa bez bariér“. Eurokomisař proto na schůzce navrhl uspořádat mezinárodní konferenci o bezbariérovém cestování jako jednu z několika dalších konferencí, které se budou v ČR v této době pořádat.


Archiv aktualit | Zpět
Anketa
Zaměstnali byste ve svém zařízení proškoleného vozíčkáře jako odborného poradce pro debarierizaci a komunikaci s klienty se specifickými potřebami?
Umístění výseče – druh postižení
Barva výseče – vhodnost objektu pro dané postižení
vyhovuje
z části vyhovuje
nevyhovuje
ESF

Moravskoslezský kraj


Mediální partneři:
 

ČRo Ostrava


AHCR